Gdzie najlepiej na krótki, rekreacyjny urlop

By / 19 maja, 2021 / Podróż marzeń
Wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie na urlop w zimie, żeby było niedrogo, ale rekreacyjnie i intensywnie. Jeżeli chodzi o Polskę, to najlepiej jest wyjechać do Zakopanego.

Można tam zwiedzać zabytki, kupić wiele cennych pamiątek, a do tego chodzić po górach i zjeżdżać na nartach. Przy odrobinie szczęścia uda nam się także zobaczyć konkurs skoków narciarskich, co w ostatnich latach stało się bardzo popularne. Pozostając w Polsce można także wychodzić na lodowiska i uczyć się jazdy na łyżwach. Dzieci mogą również wyjeżdżać na zimowiska. W trakcie takich ferii zimowych mogą chodzić po świeżym powietrzu, wybierać się na kuligi i urządzać zawody w rzucaniu śnieżkami. Można także wyjeżdżać do osób prywatnych, które przyjmują gości w okresie zimowym i organizują im zimowe atrakcje. Spędzając czas u takich osób możemy poznać nowych znajomych, wybierać się na wspólne wycieczki i zwiedzać zabytki miasta, w którym się zatrzymaliśmy.

góry

Autor: Jiri Brozovsky
Źródło: http://www.flickr.com

(link)Wiele osób zadaje sobie także pytanie, gdzie na urlop za granicę, żeby nie był drogi, a jednocześnie pełen atrakcji. W czasach współczesnych można organizować wspólne wypady w gronie przyjaciół. Po otwarciu granic i przy założeniu, że w Europie nie musimy posiadać paszportów, organizacja takiego wspólnego wyjazdu wcale nie będzie dla nas bardzo trudna. Dzięki temu, że skorzystamy z własnych samochodów, nie będziemy uzależnieni od godzin przyjazdu i wyjazdu autokarów, a także będziemy mogli zwiedzać dodatkowe miejsca i zostawać na dłużej w tych okolicach, które się nam szczególnie spodobały.

Można wyjeżdżać do schronisk górskich lub osób prywatnych, a dzięki temu również obniżymy sobie koszty podróży. Nie będziemy także uzależnieni w czasie górskich wędrówek od ogólnie przyjętej trasy. Dla osób, którym dłuższe kierowanie pojazdem sprawia trudność i nie posiadają wystarczającego grona przyjaciół, przeznaczone są wyjazdy autokarowe. Mogą one nas wynieść nieco drożej, ale za to nie będziemy musieli przejmować się organizacją samodzielnych noclegów.

About Author

admin

Back to Top