Gdzie najlepiej spędzić wakacyjny urlop?

By / 23 października, 2016 / Podróż marzeń
Co roku zadajemy sobie to pytanie, urlop w Polsce czy zagranicą, kiedy zbliżają się wakacje. Ten szczególny czas, kiedy większość domowników może wziąć wolne, a dzieci mają wakacje, chcielibyśmy spędzić w jakimś atrakcyjnym i niezapomnianym miejscu.

Takich miejsc na pewno nie brakuje w Polsce. Weźmy pod uwagę na przykład nasze polskie morze, nad którym możemy spędzać miło czas, wylegiwać się na plaży, rywalizować ze sobą w gry plażowe, a do tego zajadać się zdrowymi, polskimi rybami. Do tego dochodzą polskie góry, które w okresie letnim są bardzo przyjazne turystom. Można długo chodzić po górskich szlakach, a dzięki temu spędzać czas na świeżym powietrzu. Górale bardzo chętnie wynajmują turystom swoje domy i sprawiają, że urlop spędzany przez nich w górach staje się niezapomniany, ubarwiony różnymi opowieściami i wspomnieniami dotyczącymi własnych, górskich przygód. Okres letni jest także bardzo dobrym czasem na zwiedzanie polskich zabytków, nie tylko różnych budowli i miejsc pamięci narodowych, ale też, a może przede wszystkim, rezerwatów przyrody i dużych ogrodów, a także zabytkowych wiosek sprzed kilku wieków.
wakacje nad Bałtykiem

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com

Niektórym osobom tego typu atrakcje w zupełności wystarczają do tego, aby mogły uznać swoje urlopy za atrakcyjne i były z nich zadowolone.
Wielu osobom jednak takie urlopy nie wystarczają i po zadaniu sobie pytania, urlop w Polsce czy zagranicą postanawiają wyjechać na jakiś czas z kraju. Często wybierają oferty biur podróży i wyjeżdżają do Hiszpanii lub na Kretę. Oprócz opalania się na plaży zwiedzają także większe miasta oraz ich zabytkowe miejsca, zatrzymują się w luksusowych hotelach i korzystają w nich z różnych atrakcji. Poznają nowych znajomych, a przy okazji podszkalają swój język. Łączą tym samym przyjemne z pożytecznym. Inni wyjeżdżają do rodziny, która mieszka w którymś z ciepłych krajów i odwiedzają dawno niewidzianych znajomych. Spotykani są także tzw. samotnicy, którzy wyruszają na wakacyjne wypady z mapą i stale zwiększają liczbę odwiedzanych przez siebie miejsc.

About Author

admin

Back to Top